Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mýty o islamofobii

30. 06. 2014 17:41:07
Islamofobie je druhem xenofobie. Každý ví, že xenofobie je strach z neznámého, z cizinců. Neměli by tedy lidé na třeba západě Evropy, kde mají miliony muslimů, být méně xenofobní každým rokem straveným s nimi? Výsledky nedávných eurovoleb mluví o opaku. A není se čemu divit, na západě dnes hoří auta, na stovkách míst naleznete no-go, nebo sharia-zóny. Starostové v Marseille volají po armádě, muslimové ve Švédsku mají na svědomí 95 % znásilnění a vysoce nadproporčně jsou muslimové zastoupeni mezi vězni.

Neznámý rozhodně islám není ani historicky, máme s ním zkušenost přibližně od roku 634, kdy začal útočit na románsko / řeckou civilizaci, kterou také následně vyvrátil, výsledkem byly statisíce otroků, miliony mrtvých, tisíce zničených měst a 300 let temna. Neznámý také není dnešním křesťanům, budhistům a dalším, kteří s islámem mají jistě jen ty nejlepší zkušenosti, protože byť dříve tvořili majoritu, dnes jsou téměř vyhlazeni , namátkou Irán, Afghánistán, Egypt, Sýrie. Tím nejlepším příkladem islamofobie, tedy strachu z islámu by byli ex-muslimové, kteří po celém světě podávají svědectví o islámu přímo z první ruky. Jenže to, že islám znáte a vidíte, že je to nenávistná ideologie, neznamená, že se ho bojíte. S islámem se denně potýkají či přímo válčí desítky milionů lidí a rozhodně z něj nemají fobii. Strach z islámu se spíše projevuje v appeasementu některých politiků, sluníček a představitelů církví. Paradoxním příkladem islamofobie jsou snad sami muslimové, kteří žijí v neustálém strachu z Alláha.

Nemít rád islám je rasismus

První přikázání, není dobrého ani špatného

Odhlédneme od toho, že islám není rasa a podíváme se na konstrukt známý jako kulturní rasismus. Kulturní rasista je každý, kdo tvrdí, že jedna kultura je lepší než druhá. Když si myslíte, že požadovat od nevěřících výpalné (džizju) nebo smrt, případně bít svou ženu je špatné, jste kulturní rasista. Paradoxně budete ale kulturním rasistou, i když si myslíte, že je to dobré. Tedy prakticky každý je kulturní rasista a zbývají nám tak lidé, kteří věří, že kultury ve kterých musíte i nesmíte bít vaši ženu, sekat nebo nesekat ruce zlodějům jsou rovnocenné. Tedy lidé, kteří si myslí, že kultura nacistického Německa je rovnocenná s kulturou budhistickou, takové lidi můžeme bez problémů označit za exotický druh idiotů a posuneme se dál.

V Čechách se nám nic takového nemůže stát

Zbožné přání

Stalo se to v Británii, Švédsku, Nizozemí, Francii, Belgii a ve všech dnešních státech s početnou muslimskou populací. To, že se to nemůže stát u nás je spíše přání opravdových islámofobů, kteří se islámu bojí a bojí se tak, že si dokonce odmítají i přiznat problémy s ním spojené. Ale problém nezmizí, když strčíte hlavu do písku, pravděpodobnější je, že vám někdo nakope zadnici.

Křesťané také páchali zvěrstva.

Odpověď je stručná – páchali, ale kdy? Křesťanství se transformovalo. Narozdíl od islámu, jehož jediným cílem je ovládnout celý svět, tedy pardon pomoci všem lidem žít v míru a podle zákonů Alláha. Tak se křesťanství vztahuje na křesťany, judaismus na židy, jen islám je vnucován každému. Za pomoci teroristických útoků, válek, vysoké porodnosti („Dobyjeme Evropu ne zbraněmi, ale lůny našich žen – Kaddáfí), uplácení politiků a imigrace dnes islám pokračuje tam, kde začal při dobytí Mekky.

Islámský zlatý věk zachránil Evropu z doby temna.

Byli to právě muslimové, kteří Evropu do doby temna uvrhli a neustále omílaná mantra islámské Andalusie jako centra osvícení je nesmysl, 250 let muslimové žili v dobytých románsko-visigótských městech a za tu dobu dokázali jen nakrást ohromné množství drahých kovů a prohlásit několik kostelů za mešity.

Nemůžeme házet všechny muslimy do jednoho pytle

Erdogan říká, že neexistují mírumilovní muslimové, vystudování imámové z nejvýznamnější islámské univerzity Al-Azhar, říkají, že neexistuje nic jako umírněný muslim. Ale někteří lidé jsou asi většími experty na islám než Erdogan, či imámové. Průzkumy veřejného mínění (odkazy dole) mezi evropskými muslimy ukazují, že 20-70 % (podle průzkumu a otázky) z nich nemá rádo západ, obhajuje terorismus, kamenování, myslí si, že evropské ženy jsou ku*vy, které si zaslouží znásilnění. Každý pátý by nenahlásil muslima plánujícího teroristický útok. 35-70 % by chtělo nahradit naše zákony šáriou a chtějí, aby na celém světě panoval islám.

Vzhledem k tomu, že radikální muslimové jsou aktivní a tzv. umírnění muslimové (viz průzkumy veřejného mínění) vlastně většinou vůbec umírnění nejsou, nám nezbývá nic jiného, než je brát jako nebezpečnou skupinu lidí ovládanou agresivní ideologií, z níž sice jen malá skupina přímo páchá násilnosti, ale většina se vůči agresivním souvěrcům nijak neohrazuje a většinou je pasivně podporuje. Máme se tedy dívat na islám, který se k nám dostává konverzí a hlavně imigrací, jako na potencionální, nakažlivý, agresivní a rychle se množící ideologický vir (mem chcete-li) a zavést přísnou karanténu? Lidi nakažené vysoce nakažlivými viry také nepouštíme do společnosti a otázkou zůstává jen to, proč biologický vir v karanténě nevyvolává žádné emoce, na rozdíl od karantény na nebezpečný a nakažlivý mem.

Neexistuje totiž žádný způsob jak zjistit, jestli se dotyčný muslim bude radikalizovat, nebo patří mezi tu statistickou menšinu, která nepodporuje a nebude podporovat extremisty ani pasivně. Nábožensky motivované útoky totiž v Evropě a Americe páchají dnes muslimové, kteří se zde již většinou narodili a měli by být integrováni, nejsou. “Asimilovaní „ doktoři, studenti vysokých škol, inženýři a v kolektivech oblíbení lidé uslyšeli volání džihádu a začali střílet, řezat a vyhazovat do vzduchu s výkřiky Alláhu Akhbar na rtech.

Dokud tedy někdo nevymyslí nějaký detektor extremisty či extraktor ideologií a idejí, který by ze stalinisty dokázal vytáhnout esenci stalinismu a z muslima islám, bude islám indoktrinovaný do hlav muslimů potenciálně velice smrtícím komplexem memů, jehož nebezpečnost nelze ignorovat.

Uvádím jen několik odkazů a jména několika nejznámějších ex-muslimů.

Umírněnost muslimů a průzkumy veřejného mínění:

http://gatesofvienna.blogspot.com.br/2006/09/why-we-cannot-rely-on-moderate-muslims.html

http://www.thereligionofpeace.com/pages/opinion-polls.htm

http://www.wzb.eu/en/research/migration-and-diversity/migration-and-integration/projects/six-country-immigrant-integration-comparat

Ex muslimové:

Ayan Hirsi Ali, Tareq Fatah, Ibn Warraq, Lukáš Lhoťan

Autor: Artur Fišer | pondělí 30.6.2014 17:41 | karma článku: 42.43 | přečteno: 6867x

Další články blogera

Artur Fišer

Po dvě stě letech znovu Osmanům platíme tribut.

V roce 1816 přestal západ platit Osmanům tribut, aby nezajímali a nezotročovali naše námořníky. Vojensky, technologicky, vzděláním a sebevědomím tehdy západ odstavil muslimský svět. V roce 2016 tribut platíme znovu, proč?

17.8.2016 v 9:32 | Karma článku: 38.69 | Přečteno: 1508 | Diskuse

Artur Fišer

Pravda a láska s nožem v ruce

Neomarxistická multikulturní levice, známá nepříliš šťastně také jako "sluníčka" útočí po celé Evropě na kritiky jediné pravdy. Nebudu rozebírat verbální a mediální útoky a hnědé nálepkování, ale fyzické násilí.

18.5.2016 v 13:38 | Karma článku: 35.91 | Přečteno: 1263 | Diskuse

Artur Fišer

Jak na islamofobii? Návod pro muslimy.

Nejde jen kritizovat, musíme vést konstruktivní dialog. Těchto pár bodů snad pomůže muslimům bojovat s islamofobií a nevěřícím zas pochopit muslimský svět.

4.3.2016 v 12:00 | Karma článku: 37.37 | Přečteno: 3658 | Diskuse

Artur Fišer

Jsme tolerantní, jenže dokdy?

V autobusu i v té ranní zácpě na dálnici tvoříme vlastně téměř spokojené multikulturní prostředí. Češi v autobuse jsou tolerantní, nic neřeší ani těch pár Romů, Ukrajinců a českých Vietnamců. Kdy se to zlomí?

16.6.2015 v 8:25 | Karma článku: 33.74 | Přečteno: 971 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Pokud má Evropa přežít, musíme Vatikán srovnat se zemí

To byl ale blbý nápad zvolit papežem zmiji, kterou si hřejeme na prsou. Jak to mohl jenom bůh dopustit, jak nás mohl zanechat Satanovi napospas?! Délka blogu cca 13 hod 54 min 05 s

24.8.2017 v 8:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Životní lekce od chlupaté dámy

Sedím na zahradě a se zájmem sleduji sousedovic kočku. Ladně se převaluje na trávě a hledá pro sebe tu nejpříjemnější pozici. Chvilku jen tak leží, načež zakmitá ušima a zbystří. Její tělíčko se v mžiku aktivizuje a...

24.8.2017 v 8:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 8 | Diskuse

Lukáš Masopust

Učitel na prázdninách

Za pár dní mne čekají podzimní a já už si plánuji, co o nich budu dělat. Často se říká, že učitelé mají neustále volno, kratší pracovní dobu a tím pádem si nezaslouží větší peníze.

24.8.2017 v 0:29 | Karma článku: 5.75 | Přečteno: 259 | Diskuse

Jiří Míka

Bílé ženy se dostaly na hledáček Black Lives Matter v seznamu doporučení bílým

Chanelle Helm, vedoucí Black Lives Matter v Louisville, napsala 10 doporučení bělochům. Vyzývá tam bělochy, aby předali svůj majetek "černým nebo hnědým". Bílé ženy označila za komplice rasistů.

23.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 31.79 | Přečteno: 1069 | Diskuse

Tomáš Gayer

Top 09: Neuhneme! Je zaděláno na masakr!

Letošní parlamentní volby rozhodně nebudou selanka! Mnohé naopak nasvědčuje, že to místy může být i pořádnej masakr...

23.8.2017 v 20:34 | Karma článku: 23.52 | Přečteno: 736 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2633

Rýpal

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.